• Сбежавший из плена "ЛНР" танкист c Черкасщины не подозревал, что целый месяц прятался в семье сторонников боевиков

    Украинского солдата Святослава Андриенко освободили только после двух попыток побега из плена пророссийских боевиков на Луганщине. 21-летний танкист из Черкасской области вынужден был почти полгода скрываться в двух семьях на оккупированной Луганщине. Первая семья, оказалась сторонниками террористов и пыталась продать Святослава боевикам за вознаграждение в 17 000 гривен. Другая, была семьей украинских патриотов, несколько месяцев под угрозой расстрела прятала парня в своем доме.

    Опубликовано 06.01.2015 12:47 Подробнее ...

Гайдлайн для бізнесу. Як боротися з нерівністю і будувати толерантність у вашій компанії


Партнёрский пост

Об этом сообщает Футляр от виолончели

2020 рік запам’ятається не лише найбільшою за останні десятиліття економічною кризою через пандемію. Цього року ми стали свідками того, наскільки серйозні наслідки має ігнорування проблеми нерівності у світі.

Наприклад, протести проти расизму Black Lives Matter, що спалахнули у США після смерті афроамериканця Джорджа Флойда. За різними оцінками, у них взяли взяли участь від 15 до 26 мільйонів американців.

Окремо свою позицію проти расизму висловили і всесвітньо відомі корпорації, серед яких Cisco, Microsoft, Uber та інші. Західний бізнес вже давно дійшов висновку, що успіх компанії в довгостроковій перспективі залежить не лише від фінансових результатів. Щороку все більшого впливу, на чолі з економічними, набирають екологічні та соціальні (ESG) показники компаній.

Разом з ГО «Точка опори» ми запитали у координатора Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольги Бойко, чому західні компанії дбають про толерантність, як її розбудовують в різних компаніях та які 5 базових кроків для боротьби з нерівністю може зробити український бізнес.

Що там на заході

У серпні 2019 року 180 CEO найбільших американських компаній оприлюднили спільну заяву про нові корпоративні цілі: відтепер фокус діяльності їхніх корпорацій, які раніше були орієнтовані виключно на збільшення прибутків акціонерів, зміщується на покращення життя усіх стейкхолдерів: співробітників, клієнтів, партнерів, постачальників та громади.

Корпорація BlackRock, одна з найбільших інвестиційних компаній світу, поставила собі нову мету. Вони хочуть запровадити комплексний аналіз ESG-ризиків для кожного інвестиційного проєкту до кінця 2020 року.

Варто сказати, що у портфелі BlackRock вже є сталі інвестиційні фонди, серед яких, наприклад, iShares Refinitiv Inclusion and Diversity UCITS ETF (акції компаній GAP, Siemens, Fiat). Вони докладають значних зусиль для поширення практик різноманіття та інклюзивності на робочому місці.

І не дарма. Під час загальноринкового падіння акцій на фондових біржах у середині другого кварталу 2020 року капіталізація сталих інвестфондів показала приріст. За оцінками видання Financial Times, у квітні-червні інвестиційні потоки у цей ринок склали рекордні $71 млрд. Це означає, що інвестори бачать стабільний шлях до збільшення своїх накопичень саме через сталий економічний розвиток.

З чого почати

Розрізняють 9 вимірів різноманіття: за віком, статтю, релігією, сексуальною орієнтацією, расовою та етнічною приналежністю, класовою ознакою, ознакою інвалідності та за національністю. Універсальної моделі для створення корпоративної культури на засадах diversity немає, адже це поняття набуває свого відтінку у кожному окремому середовищі.

Для американців різноманіття здебільшого означає включення у соціум представників національних меншин, ветеранів, представників ЛГБТ-спільноти та посилення жіночого лідерства. В Україні в контексті різноманіття мова йде переважно про внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю та людей поважного віку.

5 кроків до різноманіття

Ми виділяємо 5 ключових порад, які допоможуть вашій компанії розпочати шлях до корпоративної культури за принципами diversity.

  1. Розробіть стратегію та план дій. Ймовірніше за все, ви розпочнете свій шлях до різноманіття з конкретного проєкту. Для того, щоб об’єктивно оцінити його результати та зробити роботу над помилками у разі потреби, необхідно встановити чіткі цілі, яких ви хочете досягти. Пропишіть покроковий план реалізації проєкту, включаючи всіх учасників. Наприклад, компанія KPMG поставила собі за мету до 2022 року забезпечити роботою 6,7% людей з інвалідністю.
  2. Залучіться підтримкою керівництва компанії. Топ-менеджери можуть і не бути безпосередньо драйверами проєкту. Однак вони мають бути присутніми на кожному етапі його втілення: на робочих групах, під час тренінгів та зібрань. Приклад команди керівників компанії, яка створена за принипами різноманіття, буде красномовнішим за будь-які слова. У 2018 році Локі Кхун Тан, партнер міжнародної юридичної фірми Baker McKenzie, здійснив камінг-аут. Тому Baker McKenzie стала першою юридичною компанією у світі, один із партнерів якої є відкритим геєм.
  3. Перегляньте та адаптуйте структуру компанії. Структура компанії має підтверджувати прагнення до різноманіття. Так, у більш ніж 20% компаній зі списку Fortune 500 створено посаду головного спеціаліста з різноманіття (Chief diversity officer, CDO). У інших компаніях є спеціальні комітети з забезпечення рівності, які беруть участь у прийнятті HR-рішень та інших питань, дотичних до захисту прав стейкхолдерів.
  4. Налагодіть постійну комунікацію про ініціативи у напрямі різноманіття. Дуже важливо пояснити оточуючим, чому різноманіття важливе для вашої компанії. Ці комунікації мають бути численними та охоплювати різні зовнішні канали: сайт, соціальні мережі, конференції, щорічні звіти, та внутрішні розсилки. Також дієвим інструментом є постійна співпраця з профільними організаціями, які будуть супроводжувати вас на шляху до створення культури різноманіття. В Україні це громадські організації «Точка опори» і «Доступно.UA».
  5. Адаптуйте HR-процеси. Для того, щоб різноманіття стало частиною бізнес-стратегії компанії, необхідно інкорпорувати його елементи у повсякденну діяльність команди. Для рекрутерів додатковою мотивацією може стати підбір кандидатів на основі сліпого рекрутменту, а для менеджерів — навчання з управління різноманітними командами. Західні компанії практикують впровадження бонусів топ-менеджерам за виконання цілей з різноманіття. Так, CEO Microsoft Сатья Наделла та CEO Uber Дара Хосровшані мають відповідні KPI.

Зважаючи на останні світові тенденції, ESG-критерії будуть мати вирішальне значення. В українських компаній, які вже котуються на міжнародних біржах або планують це робити, ще є час докласти зусилля. За допомогою різноманіття і толерантності вони можуть залишатись конкурентоспроможними в турбулентному економічному контексті.

ГО «Точка опори» запустила національне дослідження корпоративних політик щодо рівності на робочих місцях — «Український Індекс корпоративної рівності». Компанії, які хочуть поділитись своїми кейсами, можуть вільно долучитиcя до ініціативи.


Джерело статті: “https://vctr.media/diversity-culture-in-business-47346/”

Вход

Меню пользователя

 

Національне бюро розслідувань НБР UA